Malaysia Government logo

Sabah Government Logo

Laman Web Rasmi
Bahagian Kabinet & Dasar
Jabatan Ketua Menteri Sabah

BKD logo

YAB Datuk Seri Panglima Hj. Mohd Shafie bin Hj. Apdal

Ketua Menteri / Menteri Kewangan

Tingkat 31 dan 32, Blok A, Pusat Pentadbiran Negeri Sabah,

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88400 KOTA KINABALU.

Telefon 088-369000

E-mel: Shafie.Apdal@sabah.gov.my

YB Datuk Seri Panglima Wilfred Madius Tangau

Timbalan Ketua Menteri / Menteri Perdagangan dan Perindustrian

Tingkat 6, Wisma Kewangan, Jalan Tunku Abdul Rahman

88593 KOTA KINABALU

Telefon: 088-264360

E-mel: Madius.Tangau@sabah.gov.my

YB Datuk Christina Liew

Timbalan Ketua Menteri / Menteri Pelancongan, Kebudayaan dan Alam Sekitar

Tingkat 3, Blok A, Wisma Tun Fuad Stephens

Karamunsing, 88300 KOTA KINABALU.

Telefon: 088-253666

E-mel: Christina.Liew@sabah.gov.my

YB Datuk Dr. Hj. Jaujan bin Hj. Sambakong

Timbalan Ketua Menteri / Menteri Kerajaan Tempatan dan Perumahan

Tingkat 18, Wisma Innoprise

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88817 KOTA KINABALU

Telefon: 088-328000

E-mel: Jaujan.Sambakong@sabah.gov.my

YB Datuk Peter Anthony

Menteri Pembangunan Infrastruktur

Tingkat 7, Bangunan KPI/JKR, Jalan Sembulan

Beg Berkunci 2036, 88999 KOTA KINABALU

Telefon: 088-255999

E-mel:Peter.Anthony@sabah.gov.my

YB Datuk Poon Ming Fun @ Frankie

Menteri Kesihatan dan Kesejahteraan Rakyat

Tingkat 1 (Podium), Wisma Tun Fuad Stephens

Karamunsing, 88300 KOTA KINABALU

Telefon: 088-256711

E-mel: MingFung.Poon@sabah.gov.my

YB Datuk Junz Wong

Menteri Pertanian dan Industri Makanan

Aras 8, Wisma Pertanian, Jalan Tasik, Luyang, Off Jalan Maktab Gaya

Beg Berkunci 2049, 88624 KOTA KINABALU

Telefon: 088-283654

E-mel: HongJun.Wong@sabah.gov.my

YB Datuk Dr. Yusof bin Yacob

Menteri Pelajaran dan Inovasi

Aras 11, Wisma Bandaraya, Jalan Masjid Lama,

Beg Berkunci 138, 88000 KOTA KINABALU

Telefon: 088-288333

E-mel: Yusof.Yacob@sabah.gov.my

YB Datuk Ewon Benedict

Menteri Pembangunan Luar Bandar

Kementerian Pembangunan Luar Bandar

Jalan Sanzac Sembulan, Peti Surat 11591, 88817 KOTA KINABALU

Telefon: 088-222903

E-mel: Ewon.Benedick@sabah.gov.my

YB Datuk Aidi bin Hj. Moktar

Menteri Undang-Undang dan Hal Ehwal Anak Negeri

Tingkat 29, Blok A, Pusat Pentadbiran Negeri Sabah

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88400 KOTA KINABALU

Telefon: 088-369820

E-mel:Aidi.Mokthar@sabah.gov.my

YB Phoong Jin Zhe

Menteri Belia dan Sukan

Tingkat 10, Blok B, Wisma MUIS

Karung Berkunci 2007, 88999 KOTA KINABALU

Telefon: 088-287555

E-mel: Phoong.JinZhe@sabah.gov.my