Malaysia Government logo

Sabah Government Logo

Laman Web Rasmi
Bahagian Kabinet & Dasar
Jabatan Ketua Menteri Sabah

BKD logo

YAB Datuk Seri Panglima Hj. Shafie bin Hj. Apdal

Ketua Menteri / Menteri Kewangan

Tingkat 31 dan 32, Blok A, Pusat Pentadbiran Negeri Sabah

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88400 Kota Kinabalu.

Telefon 088-369000

E-mel:Shafie.Apdal@sabah.gov.my

YB Datuk Seri Panglima Wilfred Madius Tangau

Timbalan Ketua Menteri / Menteri Perdagangan dan Perindustrian

Tingkat 6, Wisma Kewangan, Jalan Tunku Abdul Rahman

88593 Kota Kinabalu

Telefon: 088-223633

E-mel: Madius.Tangau@sabah.gov.my

YB Datuk Christina Liew

Timbalan Ketua Menteri / Menteri Pelancongan, Kebudayaan dan Alam Sekitar

Tingkat 3, Blok A, Wisma Tun Fuad Stephens

Karamunsing, 88300 Kota Kinabalu.

Telefon: 088-225977

E-mel: Christina.Liew@sabah.gov.my

YB Datuk Hj. Jaujan Sambakong

Timbalan Ketua Menteri / Menteri Kerajaan Tempatan dan Perumahan

Tingkat 18, Wisma Innoprise

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88817 Kota Kinabalu

Telefon: 088-428909/428233/429588

E-mel: Jaujan.Sambakong@sabah.gov.my

YB Datuk Peter Anthony

Menteri Pembangunan Infrastruktur

Tingkat 7, Bangunan KPI/JKR, Jalan Sembulan

Beg Berkunci 2036, 88999 Kota Kinabalu

Telefon: 088-223411

E-mel:Peter.Anthony@sabah.gov.my

YB Datuk Poon Ming Fun @ Frankie

Menteri Kesihatan dan Kesejahteraan Rakyat

Tingkat 1 (Podium), Wisma Tun Fuad Stephens

Karamunsing, 88300 Kota Kinabalu

Telefon: 088-223499

E-mel: MingFung.Poon@sabah.gov.my

YB Datuk Junz Wong

Menteri Pertanian dan Industri Makanan

Aras 8, Wisma Pertanian, Jalan Tasik Luyang, Off Jalan Maktab Gaya

Beg Berkunci 2049, 88624 Kota Kinabalu

Telefon: 088-283600

E-mel: HongJun.Wong@sabah.gov.my

YB Datuk DR. Hj. Yusof Hj. Yacoob

Menteri Pendidikan dan Inovasi

Aras 11, Wisma Bandaraya, Jalan Masjid Lama,

Beg Berkunci 138, 88000 Kota Kinabalu

Telefon: 088-269080

E-mel: Yusof.Yacob@sabah.gov.my

YB Datuk Ewon Benedict

Menteri Pembangunan Luar Bandar

Tingkat 1, Blok A Kementerian Pembangunan Luar Bandar

Jalan Sembulan, Peti Surat 11591, 88817 Kota Kinabalu

Telefon: 088-222903

E-mel: Ewon.Benedick@sabah.gov.my

YB Datuk Aidi Moktar

Menteri Undang-Undang dan Hal Ehwal Anak Negeri

Tingkat 29, Blok A, Pusat Pentadbiran Negeri Sabah

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88400 Kota Kinabalu

Telefon: 088-369897

E-mel:Aidi.Mokthar@sabah.gov.my

YB Phoong Jin Zhe

Menteri Belia dan Sukan

Tingkat 10, Blok B, Wisma MUIS

Karung Berkunci 2007, 88999 Kota Kinabalu

Telefon: 088-287500/287503

E-mel: